Mustafa Asım Altay

Konya Sarayönü İlçesinin Kuyulusebil köyü nüfusa kayıtlı olup
1988'de Konya'da doğdu.
2005 yılında Konya Meram Endüstri Meslek Lisesi Matbaa bölümünden mezun oldu. Üniversite öğrenimini 2007 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Tasarım ve Basım Yayıncılık Bölümünde tamamladı.

Stajerlik Dönemi
*2004 yılında Selçuk Üniversitesi Basım Evi,
*2005-2006 yılları arasında Yeni Meram Gazetesi / Bahçıvanlar,
*2007 yılında ise Özdayı Reklam

İş Hayatı
2007 yılında Özdayı Reklam Ajansı’nda işe başlayıp aynı yıl içinde Ekopi Fotokopi ve Basım Merkezinde devam etti.
2009 yılında Doğan Gökmen Reklam Ajansı”nda 4 yıl Grafiker olarak devam ederken ajansın kapanması sebebiyle işten ayrılarak 2013 yılında Markalize Reklam Ajansında Artdirektör (Ajans Grafik Sorumlusu) olarak işe başladı. 2013 yılının mayıs ayında ayrıldı. Mayıs 2013'ten beri Altay Grafik'te serbest (freelance) olarak devam etti. Mart 2017'de Altaygrafik; Medyaliva ve Tüccarnet ortak kuruluşu olan Wega Bilgi Teknolojileri Limited Grup Şirketine katılmıştır.
Wega Bilgi Teknolojileri ile yollar ayrıldıktan sonra son olarak Mart 2018 tarihinde Konya'da As Grafik adında Aynı kurumsal logo ile Hazım Uluşahin'de resmi olarak bir ajans kurmuştur. Daha sonra Devlet Kitapları kurumu daveti üzerine ajans kapatılıp, 16 Temmuz 2018 Tarihinde MEB Devlet Kitapları Döner Sermaye Müdürlüğünde kadrolu olarak Grafik Tasarımcısı olarak göreve başladı. 2021'in ilk gününde Devlet Kitapları, Ders Aletleri Yapım Merkezi'ne aktarıldıktan sonra yeni yıldan itibaren Dijital Baskı ve Tasarım Atölyesi'nde Grafik Tasarım sorumlusu olarak göreve aktif olarak devam ediyor. Ayrıca Altay Grafik olarak serbest (freelance) hizmete devam etmektedir.

Tasarım Dünyası
Çalıştığı yerlerde yaptığı işler gereği Matbaa Ofset, Fotokopi, Serigrafi makinelerinde çalışarak basım ve yayın hakkında büyük tecrübeler edinmiş şuan bu tecrübe ve bilgi deneyimi ile masa üstü yayıncılıkla birleştirmiştir. Grafik Tasarımcı olarak Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe In Design ve Corel Draw grafik programlarına profesyonel düzeyde hakim olduğu gibi Teknik çizim, Maskot çizimi, Ürün fotoğraflarının düzenlenmesi ve grafik alanında bire bir çizimler yapmaktadır.